5 SIMPLE STATEMENTS ABOUT LECZENIE JASKRY WARSZAWA EXPLAINED

5 Simple Statements About leczenie jaskry warszawa Explained

5 Simple Statements About leczenie jaskry warszawa Explained

Blog Article

Zwróć uwagę, że: Wczesna diagnoza i leczenie jaskry mogą znacznie poprawić jakość życia pacjenta, umożliwiając zachowanie pełnej zdolności widzenia i wykonywanie codziennych czynności bez utrudnień.

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych – mieścimy się na parterze budynku wyposażonego w podjazd dla wózków. Osoby mające problemy z samodzielnym poruszaniem się bądź pacjenci na wózkach inwalidzkich nie będą mieć żadnych troubleów z dostaniem się do naszych gabinetów.

Stwierdzoną wadą metody ALT jest jednak koagulowanie laserowanej tkanki, przez co w przyszłości może dojść do pooperacyjnych powikłań

Pamiętaj: Ze względu na to, iż jaskra na ogół rozwija się powoli i bezobjawowo, a zmian, jakie zaszły w oku pod jej wpływem nie da się cofnąć, szczególnie ważna w przypadku tej podstępnej choroby jest regularna profilaktyczna diagnostyka.

jaskra pierwotna otwartego kąta przesączania jaskra wtórna otwartego kąta przesączania jaskra pierwotna zamykającego się kąta przesączania jaskra wtórna zamykającego się kąta przesączania Najczęściej spotykany rodzaj jaskry to jaskra wtórna, na której rozwój ma wpływ szereg różnych czynników.

Jaskra jest chorobą nieuleczalną, a podejmowane metody jej leczenia mogą jedynie powstrzymać write-upęp choroby, nie są natomiast w stanie cofnąć już poczynionych w strukturze nerwu zniszczeń. W przypadku jaskry w początkowym stadium stosuje się przede wszystkim leczenie farmakologiczne, które polega na podawaniu leków (głównie w postaci kropli na jaskrę do oczu), zmniejszających produkcję cieczy wodnistej w gałce ocznej lub leczenie jaskry warszawa ułatwiających jej odpływ.

Najpopularniejszą z tego rodzaju metod jest trabekulektomia, polegająca na wykonaniu nacięcia w obrębie twardówki, przez które płyn może się wydostawać.

Jaskra występuje w dwóch odmianach: z zamkniętym oraz otwartym kątem przesączania. W przypadku jaskry z zamkniętym kątem przesączania gromadzący się w gałce ocznej płyn jest przyczyną silnego, promieniującego bólu oka i oczodołu, któremu często towarzyszą wymioty oraz podwyższona temperatura.

badanie tonometryczne wskazuje na uzyskanie w wyniku leczenia założonego poziomu trwałego spadku ciśnienia wewnątrzgałkowego. Takie badanie konieczne jest raz na 3 miesiące.

W przypadku rozpoznanej jaskry, kontrole powinny odbywać się co three – 12 miesięcy, w zależności od ciężkości choroby, poziomów ciśnienia wewnątrzgałkowego i innych czynników ryzyka.

Operacja jest bardzo skuteczna, niestety obciążona ryzykiem powikłań, między innymi może pojawić się po niej zaćma – dlatego często zaćmę operuje się wraz z jaskrą.

Przyczyną choroby jest wzrost ciśnienia w gałce ocznej, która wypełniona jest cieczą, w normalnych warunkach wydostającą się na zewnątrz gałki w miejscu, zwanym kątem przesączania.

Dlatego bardzo ważne jest, żeby wykryć jaskrę jak najwcześniej. Przy możliwie najwcześniejszym wykryciu jaskry istnieje mniejsze ryzyko poważnego uszkodzenia nerwu wzrokowego, co oczywiście przekłada się na naszą jakość widzenia.

Celem leczenia jest zahamowanie articleępu choroby w stopniu, który pozwoli pacjentowi na zachowanie użytecznej ostrości wzroku do końca życia. Osiągnięcie tego celu umożliwia stałe utrzymywanie w chorym oku bezpiecznego, indywidualnie ustalonego ciśnienia – tzw. ciśnienia docelowego.

Report this page